Pro zájemce

Český institut biosyntetické psychoterapie, z.ú. nabízí 2,5 letý psychoterapeutický výcvik pro práci s dětmi a dospívajícími očima biosyntetické psychoterapie, v celkové dotaci 332 hodin. Celková délka programu je rozdělena do kratších (30 hod.) a delších (46 hod.) unitů s frekvencí čtyři setkání do roka. Program obsahuje vzájemně propojenou sebezkušenostní část (140 hod.) a teoretickou část doplněnou o metodologii (172 hod.). Součástí výcviku je také 20 hodin mentoringu.Tyto části jsou propojovány v rámci jednotlivých setkání tak, aby si frekventanti osvojili teorii, získali konkrétní praktické techniky a zároveň měli vlastní prožitek z nabízených cvičení.


Obsah:

Výcvik seznamuje frekventanty výcviku s teorií a metodologií biosyntetické psychoterapie a vytváří prostor pro osvojení si jejích praktických nástrojů pro práci s dětmi a dospívajícími. Součástí výcviku jsou také sebezkušenostní části podporující rozvoj tělové, emoční, vztahové a kognitivní kompetence terapeuta v kontextu práce s dětmi a dospívajícími.

Frekventanti se postupně seznámí s pohledem biosyntetické psychoterapie na fungování člověka jako takového, s akcentem na vývojové aspekty a specifika jednotlivých období života, a to zejména od narození po věk rané dospělosti.

Pozornost bude věnována významu hry jako důležitému komunikačnímu nástroji dětí. Ukážeme si, jak využít pohyb, dech, představivost a kreativitu pro navození psychické i somatické rovnováhy u dětí a dospívajících.

Nabídneme možnost experimentovat s vlastní vitalitou a spontaneitou formou prožitkových technik. Využitím poznatků z oblasti embryologie a neurověd si frekventanti rozšíří pohled na dítě i jeho fungování a získají možnost hlouběji porozumět jeho specifickým obtížím včetně postupů jak podpořit následný návrat k plnějšímu fungování dítěte.

Projdeme základní témata z biosyntetické psychoterapie a zaměříme se i na otázky kontraktování, vztahu s dítětem a práce s rodiči, které jsou v psychoterapii dětí a dospívajích specifické. Vzdělávací program může inspirovat a rozšířit obzory všem, kteří se věnují nebo chtějí věnovat terapeutické práci s dětským klientem, a současně nabídne prostor ke sdílení praktických zkušeností i teoretických znalostí v práci s dětmi formou mentoringu.

Lektoři výcviku: Mgr. Pavla Špeldová a Mgr. Jan Machala


Komu je určen:

Výcvik je pojatý jako návazný postgraduální vzdělávací program v psychoterapii pro terapeuty s již ukončeným psychoterapeutickým vzděláním (nebo před jeho dokončením). Výcvik je zakončen získáním osvědčení, potvrzujícího kompetence pro psychoterapii s dětmi a dospívajícími.

Cena pro účastníky: 126 000 Kč (cena je splatná ve třech splátkách)
Akreditace výcviku: MPSV

Zájemce o přijetí do vzdělávacího programu musí splňovat:

  • dokončené VŠ vzdělání ideálně humanitního směru
  • ukončený komplexní psychoterapeutický výcvik nebo se nacházet v jeho závěrečné části
  • zkušenosti či záměr pracovat s dětmi a/nebo dospívajícími
  • Zájemci s komplexním výcvikem, u kterých v rámci tohoto výcviku neprobíhala individuální psychoterapie, budou mít jako jednu z podmínek pro ukončení tohoto výcviku povinnost absolvovat 30 hodin individuální psychoterapie, ideálně s terapeutem či terapeutkou, kteří mají výcvik pro práci s tělem.

Zájemcům, kteří absolvovali jiný typ komplexního výcviku než zaměřený na práci s tělem, doporučujeme zúčastnit se workshopu Setkání s biosyntézou.


Přijímací řízení:

  • Pro zařazení do evidence zájemců o výcvik je třeba poslat vyplněný dotazník na vycviky@biosynteza.cz.
  • Zájemci, kteří splňují podmínky pro přijetí do programu, budou pozváni k individuálnímu rozhovoru. Administrativní poplatek za pohovor činí 800 Kč.
  • Zasláním dotazníku souhlasíte s využitím osobních údajů (telefon, e-mail, adresa, vzdělání) pro účely přijímacího řízení.
  • Pokud máte nějaké dotazy nebo nejasnosti ohledně programu, napište nám na adresu info@biosynteza.cz.
  • Pro mailovou komunikaci uvádějte do předmětu zprávy: ”Výcvik pro práci s dětmi a dospívajícími”.


Popis a struktura výcviku

Celkový počet hodin: 332 hod.
Sebezkušenost: 140 hod.
Metodologie a teorie: 172 hod.
Mentoring: 20 hod.